čtvrtek 18. února 2016

JAZYK MÓDY II.

AHOJKY

A je tu druhý díl. Dnes jsem si pro Vás připravila další typy módy.

Haute Fourrure /ót furýr/

Tato móda je kožešnické umění, které proslavil dům Fendi.
Já osobně jsem proti tomu, aby se zvířata zabíjela jen kvůli kabátu.
Nechápu proč se to dělá. Ano pravá srst je jemná a vypadá dobře, ale syntetická od těchto vlastností taky nemá daleko.





Video z jedné přehlídky Fendi ZDE


Haute Coiffure /ót kuafýr/

Paříž udává trendy nejen módě, ale i účesové tvorbě. Proto se na jejich přehlídkových molech dvakrát do roka konají přehlídky velkého kadeřnického umění.
Popravdě já ty modelky obdivuji. Co všechno musí vydržet to je neuvěřitelné stejně jako ti kadeřníci, kteří vytváří zvláštní účesy, které jsou někdy tak velké, že se ani nevejdou do záběru.






Ukázka haute coiffure ZDE


Tak to by bylo pro dnešek vše. 
Co říkáte na kožichy z pravé kožešiny Vy ?
 A co kadeřnické umění líbí ?

Děkuji za přečtení až do konce. Doufám, že se článek líbil.


ZU :)













 

čtvrtek 11. února 2016

JAZYK MÓDY I.

AHOJKY

Jako první článek v rubrice FASHION SCHOOL jsem si připravila nejzákladnější pojmy módy.

HAUTE COUTURE /ót kutýr/

Haute couture je vysoká krejčovina - velmi náročné, mistrovské ruční šití na míru.
Kolekce slouží pro prezentaci na přehlídkovém mole - kreace jsou stěží nositelné, proto, vždy když si někdo model koupí odstraní se přebytečné prvky a zůstanou jen ty hlavní. Žena nebo muž musí mít tělesné proporce, jako modelka nebo model, když nemá musí platit více peněz, ale myslím, že lidem kteří se oblékají do chanel kostýmků je to jedno kolik zaplatí.



Každý model obnáší stovky hodin přesné práce.


Zde dávám odkazy na nějaké přehlídky známých návrhářů. 


A taky ukázka jak se vyrábí haute couture.


Koho haute couture zaujalo doporučuji film Šaty za půl milionu.

 Tak to by bylo vše. 
Chtěli by jste si někdy takové umění koupit ?
Věděli jste, že něco takového existuje ? 
Já to do doby, kdy jsem šla na střední školu nevěděla.

ZU :)



středa 10. února 2016

FASHION SCHOOL







AHOJKY


 Připravila jsem si pro vás úplně novou rubriku - FASHION SCHOOL
Chtěla bych tu psát o tom, jak by jste se měli oblékat, když jdete na nějakou velkou/malou akci, protože když se jde na nějakou akci, kde je předepsaný outfit, tak je trochu nevhodné přijít oblečený jako Pažout ve filmu román pro ženy. Také bych tu chtěla psát o různých stylech oblékání a o návrhářích (českých i zahraničních) a komentovat jejich módní přehlídky a jejich tvorbu.
Móda je můj veliký koníček a chtěla bych se o tento koníček podělit i s vámi.
Budu se snažit, aby články vycházely každý čtvrtek.

Doufám, že se nová rubrika bude líbit.

ZU :)

úterý 2. února 2016

SPOLUPRÁCE

Zdravím !!

Vítejte na mém blogu.
Máte zájem o spolupráci ? 



Nabízím spolupráci dlouhodobou, krátkodobou nebo jen na zkoušku.
Všechny produkty recenzuji PRAVDIVĚ a myslím, že i OBJEKTIVNĚ.


Kontaktovat mě můžete na e-mailu: ZUZA99@VOLNY.CZ


Budu se těšit na každou nabídku. :)

ZU :D

neděle 31. ledna 2016

MY EVERYDAY MORNING

AHOJ.

Dnes bych vám chtěla popsat moje každodenní ráno. 
Skoro každé ráno vstávám v 5:45, abych všechno stihla a potom měla i chvilku pohody. Když vstanu musím se aspoň 10 minut protahovat, abych si potom ve škole nestěžovala spolužákům, že mne všechno bolí. Ale stejně si stěžuji, protože mi to někdy vůbec nepomáhá.
Po protažení si vezmu všechny šminky a jdu se namalovat do koupelny. Ráda bych se malovala v pokojíku, ale za prvé tu mám docela bordel a za druhé tu nemám moc dobré světlo, když je ráno v 6:00 ještě tma.
Když ze sebe dělám člověka tak nejdříve začínám očními stíny pak řasenku a vrhám se na celý obličej. Jako první zamaskuju červené fleky korektorem od catrice ( ZDE ) potom nanesu make-up od rimmelu ( to mi připomíná, že bych si měla koupit nový ), zapudruju fixačním pudrem od UMA cosmetics, nanesu bronzer od makeup revolution london ( ZDE ), tvářenku fleur de sante, rozjasním a VOALÁ  Zu je člověk.
Po líčení se jdu nasnídat. Teď ulítávám na kukuřičných lupínkách s jahodovým mlékem. Když se nasnídám udělám si svačinu do školy a jdu si vyčistit zuby. Po tom všem mám konečně chvilku si sednout k televizi a sledovat velice výživnou snídani s novou. Když má chvilka, která trvá asi 5 nebo 10 minut skončí, jdu si připravit věci do školy, namalovat si pusu, obléknout se a vždy čekám v předsíni ještě na svého tátu, kterému trvá 10 minut než se oblékne, takže skoro vždy odjíždíme později. 
V sobotu mám buď trénink a nebo jdu do práce. Když mám trénink vstávám v 7:15. Když jdu do práce musím se donutit vstát ve 4:50, protože tam mám být v 6:00. V obou případech dělám to samé. Vykašlu se na nějaké protahování, naplácám na sebe make-up a pudr, připravím si věci a jedu do práce nebo na trénink.
V neděli mi je všechno úplně jedno a užívám si krásný volný den. To znamená, že vstávám kdy chci, nemaluju se a jdu se nasnídat klidně až v době oběda :D. Jediné co mi tu neděli tak trochu kazí jsou úkoly do školy a myšlenka na to, že je další den pondělí a je škola.


Tak to by bylo vše. Jaká jsou vaše rána ? 

ZU :)




neděle 24. ledna 2016

RECENZE: SLEEK PALETTE

AHOJKY

Před Vánoci jsem si koupila dvě paletky od kosmetické značky SLEEK. Píšu sem článek teprve teď, protože jsem se musela věnovat škole.
Paletky jsem objednávala v e-shopu http://bestmakeup.cz/. Mají všechny druhy paletek od SLEEK za velmi dobrou cenu. A mnoho dalších věcí.
Na paletky jsem byla moc natěšená. Objednala jsem si:

I Divine Sunset a I Divine Ultra Matte V1


 Začnu paletkou sunset. Když paletka přišla byla jsem z ní nadšená, jenže mi přišla s ochranou fólií, na které nebyla jména, takže vám budu říkat umístění trochu zmateně.
Všechny stíny mají v sobě třpyt a jsou velice dobře pigmentované.
Nejvíce jsem se těšila na takovou tu zlatou, která je vedle modrý a na krásnou burgundy barvičku, která je hned vedle černý, ale když jsem ji dostala do ruky hned mě napadlo několik způsobů použití těchto stínů.


 Zamilovala jsem si krásnou světloučkou růžovou, která je pod modrou, nebo tu hned vedle té světloučké růžové, která je růžová s trochou zlaté a hned vedle je míň růžová s více zlaté. No prostě celá spodní řada je úžasná. 

V horní řadě je skvěle pigmentovaná černá, už zmíněná burgundy potom burgundy trochu do hněda, třpytivá oranžová, žlutě zlatá a poslední třpytivě modrá. Z této řady používám černou, burgundy barvy a zlatou, pro modrou a oranžovou jsem zatím nenašla využití.




 Hodnocení: S paletkou sunset jsem velice spokojená. Byla to skvělá koupě za skvělou cenu.                               Se stíny lze vytvořit denní i večerní líčení. Paletku doporučuji všem co jsi myslí, že tyto 
                     barvy z paletky využijí. Já paletku používám opravdu každý den a jsem s ní opravdu velice spokojená.

A teď ultra matte V1
Máte na výběr dvě matné V1 a V2 já si vybrala V1, protože je krásně barevně ztřeštěná. 
Tahle paletka je docela dobrá, ale není na tom tak dobře jako paletka sunset. Pigmentace je o trochu horší.
V horní řadě jsou barvy: světle modrá, tmavě růžová, fialová, tmavě zelená, světle růžová a žlutá.
V téhle řadě jsou dobře pigmentované barvy: světle modrá, tmavě růžová, docela i světle růžová a nejpigmentovanější je žlutá.
Fialová a tmavě zelená mě velice zklamaly. Vypadají krásně, ale pigmentace stojí za prd.
Žlutá mě velice překvapila. Škoda, že nevím co s ní, ale já něco vymyslím. :)



Spodní řada je na tom podobně. Čtyři docela dobře pigmentované a dvě vůbec.
V této řadě jsou barvy: světle zelená, krásná modrá, oranžová, světloučká růžová, šedá a bílá.
Dobře pigmentované barvy: světle zelená, modrá, oranžová a bílá.
Světloučká růžová a šedá jsou na tom ještě hůř než fialová a tmavě zelená v horní řadě. Tahle růžová a šedá nejde vidět ani na ruce.

(mezi oranžovou a bílou je opravdu růžová a šedá)

Hodnocení: Tahle paletka není špatná, ale není ani mezi nejlepšíma. Nevím co bych k tomu ještě napsala. Nejsem z ní moc nadšená.

Celkové hodnocení: Určitě nezůstanu jen u dvou paletek chystám se na další dvě a určitě to budou nějaké se třpytem.


Máte nějakou SLEEK paletku?   Jakou?    A jakou by jste si chtěli pořídit? 

ZU:)



















pátek 4. prosince 2015

TAG - 25 NÁHODNÝCH OTÁZEK

 AHOJKY

Rozhodla jsem se odpovědět na pár otázek a přiblížit vám svůj soukromý život.
Tak jdeme na to ! :D


1. Máš nějaké domácí mazlíčky?
Měla jsem králíka Tomíka a Kuličku

2. Řekni 3 věci, které jsou fyzicky blízko tebe?
Oblečení, jídlo, mobil

3. Jaké je teď počasí?
polojasno, místy leje

4. Umíš řídit? Jestli ano, nabourala jsi někdy?
Neumím a budu vás informovat až dostanu řidičák, aby se vám nic nestalo :D

5. V kolik hodin jsi dnes vstávala?
Já vstávám skoro každý den asi v 5:30.

6. Kdy jsi se naposledy sprchovala?
Dneska ráno.

7. Co byl poslední film, který jsi viděla?
 Mission impossible 5, ale nedokoukala jsem ho. :(

8. Co říká tvoje poslední zpráva?
ok

9. Co je tvůj vyzváněcí tón?
vibrace

10. Byla jsi někdy v zahraničí?
Ano byla jsem v: Itálii, Španělsku, Holandsku, Francii, Maďarsku, Slovinsku a v mém milovaném Slovensku :)

11. Máš ráda sushi?
Zbožňuju ho!!!
Jedla bych ho, dokud by se mi znechutil.

12. Kde nakupuješ potraviny?
V obchodu

13. Už sis někdy vzala prášky na spaní?
Ne.

14. Kolik máš sourozenců?
 Jednu sestru.

15. Máš stolní počítač nebo notebook?
 Noťas na který jsem si sama vydělala (z poloviny :D)

16. Jak stará budeš o tvých dalších narozeninách?
 Bude mi 17.

17. Nosíš kontaktní čočky nebo brýle?
 Ani jedno, ale asi bych měla zajít k očnímu lékaři

18. Barvíš si vlasy?
Ne

19. Řekni něco, co plánuješ dnes udělat?
 Dokoukat mission impossible 5

20. Kdy jsi naposledy brečela?
 To si nepamatuju.

21. Tvoje oblíbená pizza?
 Všechny jsou moje oblíbené až na tu kde jsou olivy, žampióny, ananas a špenát.

22. Co máš radši - hamburgery nebo cheesburgery?
 Cheesburgery, ale vadí mi tam ta kyselá okurka.

23. Už jsi někdy byla vzhůru celou noc?
Asi dvakrát nebo třikrát (nejsem žádná pařmenka :D)

24. Jaká je tvá barva očí?
 Hnědo - zelená

25. Vidíš rozdíl mezi CocaColou a Pepsi?
 Ne. Je to stejný přeslazený humus, ale je to dobrý.

A to je všechno doufám, že se TAG trochu líbil.

zdroj:  http://tagovky.blogerka.cz/tagy-o-osobe/25-nahodnych-otazek-TAG-otazky

ZU :D